Newsletter 2/2022

Dobrý den,

zvu Vás k přečtení nejzajímavějších aktualit z dění oddělení architektury Carl Stahl za uplynulé období. Dnes pro Vás máme připravena tato témata:
 

  • Článek: Originální tvarosloví nerezových sítí v mimořádném projektu K35 
  • 3D tvarování: Flexibilní sítě přizpůsobíme Vašim odvážným nápadům
  • ETA-22/0257: Nová certifikace X-TEND ke stažení na našem webu 
  • Projekt: Zelená fasáda nové budovy centra Bosch Smart Campus v Indii 
  • Slovensko: Moderní využití sítí pro bezpečnost studentů a pro růst rostlin
  • Téma: Dokonalé duální řešení pro fasády parkovacích domů s vlivem na mikroklima
  • Novinka: FRAMEWORKX XT4 - Kombinace dřeva a nerezové oceli již v prodeji
  • X-LED: Mediální fasáda na Doha Oasis Tower v Qataru vzbudila nadšení
  • Produkt: Membránové zastřešení, originální stylové řešení s širokým uplatněním 
  • Aktuálně: Podzimní údržba zbaví membrány nečistot a připraví je na zimu a další sezónu

 

 

Mnoho již bylo napsáno o projektu K35 a není divu. Jedná se o atypickou a výjimečnou stavbu, kde záměrem projektu bylo dosáhnout specifického výrazu mj. použitím nepravidelných tvarů. Tyto požadavky byly přeneseny i na tvary a vlastnosti použitých nerezových sítí. Sítě a lana musí plnit nejen funkci bezpečnostní, jsou i designovou dominantou společných prostor domu.

 

Přečtěte si celý článek na Archiwebu a poznejte tento výjimečný projekt z další perpektivy.

 
 

Často hovoříme o tom, že nerezové sítě X-TEND jsou velmi flexibilní. Dnes si ukážeme, do jakých extrémně náročných tvarů můžeme naše sítě instalovat, při zachování stále pevné a stabilní bariéry. Je to jedna z mnoha obrovských výhod, oproti pevným výplním konstrukcí. Navíc při zachování transparentnosti a nadčasového vzhledu. 

 

Jak tedy dosáhneme zajímavých 3D tvarů a různých modelací nerezových sítí?

 

Naše nerezové sítě X-TEND® dokážeme přizpůsobit do různých stabilních tvarů v plochách díky nejednotvárnému rozevření oka, přičemž jejich pevnost a statická stránka je stále dodržena ve 100 %. 

Pro takové návrhy, kde je nerezová síť X-TEND® určena jako nosný konstrukční prvek, je nutná modelace různých tvarových možností ve speciálním programu, který zároveň umí připravit podklady pro statický výpočet.

 

Máte odvážný nápad, který byste chtěli realizovat? Je čas jej vypustit na světlo. Přibližte nám Vaši představu, rádi Vám pomůžeme s řešením osobním přístupem.

 
 

3. listopadu 2022 jsme pro naše produkty konečně obdrželi nové „Evropské technické schválení“ s číslem ETA-22/0257. Zahrnuje veškeré aktuální produkty a komponenty, které se používají pro nerezové sítě X-TEND a jejich instalace a poskytuje nám tak v rámci Evropy nezanedbatelnou konkurenční výhodu. Nové ETA zajišťuje shodu s nejnovějšími Evropskými stavebními předpisy pro tyto aplikace. Po více než 4 letech testování, zpráv a výměn poznatků s pověřenými orgány, tak nastavujeme v rámci Evropy nové standardy

 

Dokument je již nyní ke stažení na našem webu v anglickém jazyce. „Všeobecné stavební povolení“ (abZ Z-14.7/506) je stále platné do konce jeho platnosti 6. června 2023. Jsme rádi, že se nám tento velký projekt podařilo dokončit a poskytnout tak ještě kvalitnější službu všem našim zákazníkům, architektům, projektantům, inženýrům a konstruktérům.

 
 

      KATALOGY KE STAŽENÍ:

 

Skupina Bosch slaví již své 100. výročí působení v Indii. Bosh Smart Campus Adugodi, ležící v jihoindické metropoli Bengaluru, je jedním z největších technologických center na světě a pravděpodobně největší mimo Evropu. V projektu rozšíření centra se objevuje prvek zelené fasády. Rostliny se budou pnout po necelých 2 km čtverečních nerezové sítě X-TEND, která jim dodá dlohodobou a stabilní oporu. 

 

Termín dokončení: srpen 2022.

PROJEKT: BOSCH INDIE
APLIKACE: Fasáda
PRODUKT: X-TEND 1904 m2, ◊ 150 mm, Ø 2,0 mm

 
 

Představujeme moderní víceúčelové využití sítí X-TEND v projektu novostavby školy v Trnavě. Nerezové sítě byly použity jako zabezpečení pro studenty a také pro řízený růst rostlin. Sítě byly využity v interiéru i v exteriéru a skvěle doplňují dřevěné obklady a příjemný design budovy. Pro více informací a fotogalerii si prohlédněte celou referenci.

 

APLIKACE: Zabezpečení oken, řízené ozelenění budovy
PRODUKT: X-TEND CXL

Zobrazit celou referenci
 

Pro parkovací domy jsou nerezové sítě dokonalým řešením. Je možné pokrýt velké plochy odhaleného betonu. Subtilní projev sítí ale zlehčuje design jinak masivního objektu. Certifikovaná pevnost zajišťuje zabezpečení proti pádu osob a zároveň je dostatečná pro masivní řízený růst zeleně. Po čase je tak možné získat krásné a funkční ozelenění pnoucími rostlinami, které zútulní protředí městské šedi a současně velmi pozitivně ovlivní okolní mikroklima. Nerezové sítě dokážeme vyrobit v jakýmkoliv rozměru a tvaru a díky rozsáhlým zkušenostem nám nedělá problém instalace ve výškách ani na velkých plochách.

 

ŽIVÁ FASÁDA PARKOVACÍHO DOMU
Parkovací dům v Benešově se nachází přímo vedle parku a v současné podobě vytváří nehezký kontrast městské zeleně s průmyslovou betonovou stavbou. Design betonové budovy je odlehčen systémem subtilní nerezové sítě, ale za několik let, až bujná popínavá vegetace parkovací dům poroste, dojde k rozšíření městské zeleně z parku i na vedlejší betonovou budovu parkovacího domu.

Nechte se inspirovat ukázkami dalších zajímavých řešení ozelenění od Carl Stahl.

Prohlédnout leták s inspiracemi
 
 

Nový FRAMEWORX XT4 reaguje na aktuální trendy a snoubí vůbec poprvé bezpečnost s elegancí a teplem přírodního materiálu. Rámový systém je vyráběn pouze z kvalitního dřeva z regionálních lesů. Kromě masivního dubu jsou používána i dřeva s podobnými vlastnostmi, jakými jsou jasan a buk. Díky individuálnímu růstu stromů je každý kus zcela jedinečný a stane se tak dominantou každého interiéru. Je možné jej instalovat případně i do venkovních aplikací, pokud jsou kryté před vnějšími vlivy. V prodeji od 1. prosince 2022.

Masivní dubový dřevěný rám kombinovaný s naší nerezovou sítí X-TEND®. Povrch je ošetřen olejem nebo lakem. Jiné druhy dřeva a povrchové úpravy jsou možné na vyžádání.


NEREZOVÁ SÍŤ X-TEND®: Ø 1,5 mm / 2,0 mm, ◊ 40 mm - 60 mm

RÁM: 42 x 42 mm, povrch olejovaný nebo lakovaný

 
 

Pro projekt „Doha Oasis Tower“ jsme navrhli a po 2 stranách budovy instalovali tzv. mediální fasádu. Každá ze dvou obrazovek má

velikost 34 metrů na šířku a 32 metrů na výšku. LED diody jsou instalovány v rozteči 250 mm na dvojitém ocelovém lanku Ø 2 mm a na lanech jsou upevněny eloxovanou hliníkovou svorkou. Po instalaci a testování 2 těchto obrazovek byl klient tak nadšený, že okamžitě objednal 3. mediální obrazovku. 

PROJEKT: Doha Oasis Tower

LOKALITA: Dauhá, Katar

Celkem bylo na všech 3 fasádách nainstalováno 52.632 LED diod.

 

Mediální fasády - plátno architektury

 

Jedinečné řešení inzertní plochy pro krátké reklamy a jiná sdělení či dosažení uměleckého záměru. Díky možnosti střídání obsahu a naprostou svobodu ve velikosti nabízí systém světelných diod X-LED mnohem vyšší flexibilitu než tištěný banner a slouží jako efektivní poutač i v nočních hodinách.

Přečtěte si více o výhodách a možnostech světelných sítí X-LED®, předurčených pro vytvoření světelné exhibice na velkých plochách s maximálním efektem za minimální náklady.

Více o X-LED®
 
 
 
 

Membránové zastřešení je populárním řešením zejména mezi architekty, kteří hledají netradiční designový prvek umožňující zastřešit větší rozpětí plochy. Velký zájem o tyto realizace je také mezi stavebními společnostmi, jež hledají specializovaného subdodavatele, který dokáže poskytnout komplexní řešení od projektových prací až po finální montáž. Textilní zastřešení je oblíbené také u esteticky náročnějších klientů poptávajících originální zastínění nebo zastřešení v drobnějším měřítku.

 

Membránové konstrukce od Carl Stahl nabízí velmi široké uplatnění. Zejména v oblasti zastřešení a zastínění veřejných prostor, sportovišť, v rámci administrativních a obchodních projektů až po konstrukce u rodinných domů či drobnou zahradní architekturu.

 

 

 

Záleží nám na detailech
 

Tvar a styl zastřešení ušijeme zákazníkovi na míru přesně podle jeho potřeb a estetických požadavků při zachování veškerých funkčních prvků. Náš tým odborníků pracuje se specializovaným softwarem pro řešení

membránových konstrukcí, s jehož pomocí vytvarujeme realizovatelnou membránu, a výsledný tvar lze dále poskytnout ve 3D modelu například architektům jako podklad pro vizualizace. Kompletní realizaci zakázky

střední velikosti provádíme během dvou až tří měsíců. Od projektových prací přes studie až po výrobní dokumentaci a finální montáž," říká Václav Luzar, vedoucí projekcí Carl Stahl.

 
 

 

 Výrazný architektonický prvek i funkční vlastnosti materiálu

 

Mezi hlavní důvody, které rozhodují o výběru membránového zastřešení, patří flexibilita

tvarů a relativně příznivá cena. Oblibu si membránové konstrukce získaly díky své eleganci, optické lehkosti a nevšednosti tvarů. Jsou vhodné jako ochrana před sluncem i deštěm. I přes svou vysokou pevnost se jedná o světlopropustné materiály. A díky své nízké plošné hmotnosti mají také menší nároky na podpůrnou konstrukci, což je dalším rozhodujícím faktorem při výběru vhodného zastřešení jak u mnoha investorů, tak u soukromých klientů. Běžná životnost membrány se pohybuje okolo 25 let.

 
 

Membrána je odolná proti přírodním živlům jako je např. krupobití, sněžení či silný vítr. I v případě vandalismu jsme schopni membránu opravit a zachovat veškeré její funkční vlastnosti. Doporučená každoroční kontrola zahrnuje celkovou kontrolu aktuálního stavu membrány. Zaměřujeme se především na jednotlivá dopnutí a revizi šroubových spojů a také čištění konstrukce. Po užití speciálního detergentu se membrána téměř nešpiní a je ještě odolnější. Vše během jednoho dne. Běžná životnost membrány se pohybuje okolo 25 let. Díky každoroční jednodenní péči se prodlouží životnost textilie na maximum. Speciální údržbu lze provést kdykoli v roce mimo období mrazů.

 

 

 

 

Během jediného dne
proběhly také servis a údržba zastřešení autobusového nádraží v Hradci Králové, které je 
nejrozsáhlejším projektem membránového zastřešení v ČR – cca 7 200 m2. Podívejte se ve videu, jak takové čištění probíhá.

 
 


Doufám, že jste si dnešní čtení užili. V případě jakýchkoliv dotazů jsem tu pro Vás.

 

S přátelským pozdravem,

Mgr. Monika Hamidovič, DiS.

Marketingový manažer / Marketing manager
Mob: +420 730 515 053
Email: marketing@carlstahl.cz

 

 

Carl Stahl & spol, s.r.o.| Mikulovická 4 | Praha 190 17 | carlstahl.cz 

Pokud nechcete dostávat další e-maily, snadno můžete jejich zasílání úplně zrušit.
Powered by Quanda