Newsletter 1/2022

Dobrý den,

zvu Vás k přečtení našeho prvního newsletteru v novém kabátě, ve kterém sdružujeme více zajímavých témat, a to jak z Carl Stahl ČR, tak i z našich zahraničních poboček. A samozřejmě nemohou chybět ani novinky. Dnes pro Vás máme připravena tato témata:
 

  • X-LED: na Torch Tower Qatar byla spustěna největší 360° obrazovka na světě
  • Projekt: Himalájská lávka, Francie
  • Novinka: FRAMEWORKX X-TEND3 zabezpečuje okna školní budovy
  • FRAMEWORKX umíme v libovolných barvách
  • Nový katalog ZOO
  • Greencable video, Holandsko: ozelenění do měst
  • Aktuálně: focení realizací, ještě více inspirace pro Vaše projekty

 

Torch Tower Katar zapsala nový Guinessův světový rekord. Věž známá také jako Pochodeň z Dauhá o výšce téměř 300 metrů nabízí 360°panoramatický výhled na město. Na gigantické ploše 11 000 m2 je instalováno 160 000 LED bodů a 3 000 metrů čtverečních nerezových sítí X-TEND o velikost ok 300 mm. Oficiální spuštění obrazovky se konalo 6. června 2022 mezi 19:00 a 21:00 hodinou.

 

STATICKÝ VÝPOČET PRO TENTO PROJEKT ZAJIŠŤOVALO PROJEKČNÍ ODDĚLENÍ CARL STAHL ČESKÁ REPUBLIKA

"Při statickém výpočtu konstrukce z nerezové sítě je potřeba zohlednit především předpětí sítě a lan. Tyto údaje určují konečný tvar celé konstrukce tak, aby byla plně stabilní. Hlavní výzvou v projektu Torch Tower bylo unést zatížení větrem. Jak všichni víme, čím větší výška, tím silnější vítr se objevuje. V tomto projektu bylo zatížení větrem navrženo podle katarského standardu QCS-2014. Výzvu jsme úspěšně zvládli a navrhli jsme lehkou a odolnou konstrukci podle požadavků zákazníka a místních norem," doplňuje k projektu Ing. MSc. Svitlana Kalmykova, statik Carl Stahl, Česká republika.

 

Light Fair 2022 - Lighting Innovation from Carl Stahl with National LED

 

V dubnu 2022 byla veřejnosti otevřena lávka Gorges du Lignon. Ve výšce 78 metrů nad údolím Le Lignon du Valey, propojuje hřebeny Grazac
a Saint-Maurice-de-Lignon. Se svými 268,5 metry
je nejdelším visutým mostem ve Francii.
Na straně Saint-Maurice-de-Lignon najdete také vyhlídku, která se rozprostírá 7 metrů nad soutěskou a nabízí dechberoucí výhled na most 
a na řeku pod ním. Veškerá zábradlí byla vyplněna nerezovými síťemi 
X-TEND.

 

V květnu 2022 byla také slavnostně otevřena zatím NEJDELŠÍ VISUTÁ LÁVKA NA SVĚTĚ SKY BRIDGE 721, v Dolní Moravě v České republice. O té ale až někdy příště.

 

APLIKACE: Výplň zábradlí
PRODUKT: X-TEND ◊ 60 mm

 

 

 
 

Základní a střední škola ve Freisingu u Mnichova
je působivou novostavbou s půdorysnou délkou strany 130 metrů. Její četná velká okna zajišťují
v budově dostatek čerstvého vzduchu, světla
a nabízí krásný výhled do okolní zeleně. Okna jsou v celé výšce chráněna síťovinou z nerezové oceli
X-TEND. Náš nový rámový systém Frameworkx X-TEND3 byl lakován požadovaným odstínem práškové barvy. Výsledkem je tak nejen bezpečnostní, ale i designový prvek zároveň. V projektu školy SteinPark bylo nainstalováno celkem 250 rámů X-TEND3 ve dvou různých barvách.

 

APLIKACE: Zabezpečení oken
PRODUKT: FRAMEWORKX
X-TEND3 ◊ 60mm

 
 

Kromě klasického nerezového provedení nabízíme systém FRAMEWORKX

prakticky v jakémkoliv odstínu RAL. Můžete také variabilně kombinovat barevné řešení pouze pro rám nebo společně se sítí, nebo bez ohledu na barvu rámu můžete jako výplň použít barevnou nerezovou síť X-TEND

 

Pro co nejlepší a vysoce odolné barevné provedení výplní zábradlí, používá produktová řada FRAMEWORKX různé barvící procesy, které byly podrobeny testům různých povětrnostních vlivů. Produktová řada X-TEND3 skrývá síťový spoj uvnitř rámu, díky tomu lze rám barvit spolu se sítí. Toto řešení využívá technologii práškového barvení, které má mnoho výhod oproti klasickému mokrému lakování a proto je FRAMEWORKX vhodný pro použití v exteriéru.

 
 

Právě pro Vás tiskneme nový katalog našich řešení v zoo. Na více než 32 stranách kompaktně a přehledně popisujeme naši nabídku služeb, rozdělených
do čtyř oblastí: voliéry, výběhy pro primáty, výběhy pro velké kočky a dravá zvířata a jiné aplikace. Již nyní si ho můžete stáhnout na našem webu.

 
 

     KATALOGY KE STAŽENÍ: 

 

Připojíte se ke skupině Carl Stahl v jejím snu
o ještě zelenějších a krásnějších městech? V této na zakázku vyrobené animaci našich holandských kolegů Vy - a co je nejdůležitější, Vaši zákazníci – vidí, jak snadno můžeme se systémem Greencable® vnést do našich předměstí, center měst, parkovišť nebo průmyslových ploch více zeleně.

PUSŤTE SI NAŠE VIDEO:

Více na:

https://carlstahl-greenwalls.nl/animation-video/

 
 

Právě pro Vás fotíme více jak 40 našich nových českých i zahraničních realizací. Můžete se těšit na detailní ukázky aplikací výpní zábradlí a zabezpečení, fasád domů, ozelenění, zoo, barevné sítě nebo textilní membrány, včetně technických podrobností u vybraných projektů. Odebírejte i nadále náš newsletter a nic Vám neuteče.  

 


Doufám, že jste si dnešní čtení užili. V případě jakýchkoliv dotazů jsem tu pro Vás.

 

S přátelským pozdravem,

Mgr. Monika Hamidovič, DiS.

Vedoucí divize marketing / Abteilungsleiter Werbung
Mob: +420 730 515 053
Email: marketing@carlstahl.cz

 

 

Carl Stahl & spol, s.r.o.| Mikulovická 4 | Praha 190 17 | carlstahl.cz 

Pokud nechcete dostávat další e-maily, snadno můžete jejich zasílání úplně zrušit.
Powered by Quanda